Városlista
2025. november 8, szombat - Zsombor

Hírek

2025. Január 05. 09:14, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Zsigó Róbert: januártól 3,2 százalékkal emelkednek a nyugdíjak

Zsigó Róbert: januártól 3,2 százalékkal emelkednek a nyugdíjak

Az új év nyugdíjemelést is hoz, januártól 3,2 százalékkal emelkednek a nyugdíjak, februárban pedig érkezik az emelt összegű 13. havi nyugdíj is

- mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalán szombaton közzétett videóban.

Zsigó Róbert kiemelte, a kormány idén is garantálja az inflációkövető nyugdíjemelést. Miután ebben az évben 3,2 százalékos inflációra számítanak, a nyugdíjemelés mértéke is ekkora. Ez 234 ezer forintos átlagnyugdíj esetében havi mintegy 7500 forintos, éves szinten csaknem 90 ezer forintos emelést jelent - ismertette az államtitkár.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy az első emelt összegű nyugdíjat január 10-én utalják a nyugdíjasoknak, februárban pedig az emelt összegű 13. havi nyugdíj is érkezik az idősekhez.

"Tartjuk tehát a szavunkat, ahogy eddig is minden évben tartottuk" - fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve, hogy

"nemcsak az inflációkövető emelést garantáljuk, hanem visszaadtuk a baloldal által elvett 13. havi nyugdíjat is".
Közölte, Brüsszel a 13. havi nyugdíj eltörlését várja a kormánytól, ezt azonban nem fogják végrehajtani.

Pláne nem, hogy a magyar emberek a most zárult nemzeti konzultációban is azt kérték a kormánytól, védje meg a 13. havi nyugdíjat - hangsúlyozta az államtitkár.

Marad tehát a 13. havi nyugdíj, érkezik az emelt nyugdíj, és komoly csaták árán, de "védjük a rezsicsökkentést" is, így a magyar nyugdíjasok fizetik Európa legalacsonyabb áram- és gázárát
- mondta.

A videó végén Zsigó Róbert boldog új évet kívánt az időseknek.

"Kívánom, hogy legyen béke, egészség, és sok öröm nyugdíjas éveikben! Vigyázzanak magukra!" - fogalmazott az államtitkár.

Címkék: nyugdíj

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk