Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2011. December 27. 14:40, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Visszaszámlálás: napokon belül megbénulhat az egészségügy

Még három napig működik a Magyar Rezidensszövetség visszaszámláló órája.

Papp Magor, a szövetség elnöke még bízik benne, hogy ebben a három napban még lesz változás, ellenkező esetben életbe lép két és fél ezer orvos felmondó levele.

A fő kérdés, hogy a kormányzat számára fontos-e a magyar egészségügy, lát-e az itt dolgozókban perspektívát – fogalmazott a Kossuth Rádió reggeli műsorában Papp Magor. Hozzátette: szeretnék megakadályozni az ágazat spontán összeomlását, hiszen évente több mint ezer orvos adja fel a küzdelmet és költözik külföldre.

A kezdeményezésben nincs politika, össztársadalmi érdekről van szó, kormányzattól függetlenül régóta mostoha helyzetben van az egészségügy – hangsúlyozta a rezidensszövetség elnöke, aki bízik a megegyezésben, amellyel reményei szerint orvosokat lehet itthon tartani - tájékoztat a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok

2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld

Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ

Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra

2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban