Hírek
2018. Augusztus 03. 17:00, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/MTI/hirado.hu - fotó: pixabay
Villámcsapás miatt újra kellett éleszteni két embert egy balatoni strandon

Pénteken kora délután a gyenesdiási strandon villám csapott egy fába, ami alatt többen is álltak. Két embert újraélesztettek a mentők – erősítette meg az MTI információját a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szabados Gábor satóreferens elmondta: arról érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy a gyenesdiási strandon villám csapott egy fába, ami alá többen is bemenekültek a hirtelen leszakadó, nagy mennyiségű eső elől. Az első információk szerint két embert a mentők újraélesztettek.
Tar Mihály, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának szóvivője az MTI megkeresésére azt mondta: a két újraélesztett sérültön túl egy ember eszméletét vesztette.
Az origo úgy tudja mindhárom ember életveszélyben van, egyikük állapota válságos. A lap információi szerint egyiküket közvetlenül eltalálta a villám.
Az M1 tudósítása szerint a három sérült közül egyvalaki állapota már kielégítő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.