Hírek
2019. Augusztus 07. 10:53, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: police.hu
Vett egy általános iskolás bizonyítványt, hogy jogsit szerezhessen
Közokirat-hamisítás bűntette miatt emelt vádat azzal a 24 éves kaposvári férfival szemben az ügyészség, aki azért vett magának hamis általános iskolai bizonyítványt, hogy jogosítványt szerezzen.
A vádlott nem végezte el az általános iskolát, így nem rendelkezett a vezetői engedély megszerzéséhez szükséges alapfokú végzettséggel. Azért, hogy ezt kijátssza, 2018 januárjában Budapesten kiállíttatott magának egy hamis általános iskolai bizonyítványt, majd Kaposváron beiratkozott egy autóvezetői tanfolyamra – közölte a Somogy Megyei Főügyészség közleményében.
Kifejtve, hogy a férfi a tanfolyam elvégzése után a hamis bizonyítvány bemutatásával gépjárművezető vizsgára jelentkezett, amit sikeresen teljesített, ezt követően pedig kezdeményezte a Kaposvári Járási Hivatalban a jogosítvány kiállítását. Miután azt megszerezte, a kaposvári nyomozók tudomást szereztek az esetről és büntetőeljárást indítottak a férfi ellen.
Az ügyészség a korábban már büntettet, de a nyomozás során beismerő vallomást tett vádlottal szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
