Városlista
2026. március 27, péntek - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2016. Június 27. 09:27, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy járási hivatal vezetője ellen

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy járási hivatal vezetője ellen

Hivatali vesztegetés bűntettével vádolja a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség az egyik megyei járási hivatal osztályvezetőjét, aki pénzért cserébe adatokat szolgáltatott ki a földhivatali nyilvántartásból

- tájékoztatta a főügyészség vezetője hétfőn az MTI-t. Zsíros Zsolt közleményében azt írta, a Nemzeti Védelmi Szolgálat 2016 áprilisában megbízhatósági vizsgálatot folytatott az osztályvezetővel szemben. A magát ügyfélnek kiadó tárgyalótiszt abban kérte a segítségét, hogy szerezze meg egy magánszemély ingatlanjainak az adatait a földhivatali nyilvántartásból. A tiszt anyagi ellenszolgáltatást is kilátásba helyezett, de a vádlott azt kérte, hogy a későbbiekben ő írhassa meg az ingatlanokra vonatkozó adásvételi szerződést, mivel ügyvédi irodát fog nyitni.

Az osztályvezető a hivatali szobájában fogadta az "ügyfelét", akinek átadta az adatokat, majd az ezért kapott százezer forintot a nadrágjába tette.

Az ügyész hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt emelt vádat az ügyben.

Zsíros Zsolt megjegyezte, az ügyész börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a bíróságnak, és azt is kérte, hogy a vádlottat tiltsák el a közügyektől, valamint a jogi végzettséghez kötött foglalkozás gyakorlásától.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.