Hírek
2016. Február 22. 10:12, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Veszélyes gyermekruhákat vont ki a forgalomból a fogyasztóvédelmi hatóság
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) ellenőrzése során 101-féle, csaknem 800 gyermekruháról derült ki, hogy a nem megfelelő húzózsinórok miatt súlyos kockázatot jelentenek a gyermekekre,
ezért a hatóság elrendelte a termékek kivonását a forgalomból. Az NFH hétfői közleménye szerint bevásárlóközpontokban, áruházláncokban, szaküzletekben, piacokon és egyéb kiskereskedelmi egységekben is ellenőriztek.
A mostani ellenőrzésen kifogásolt termékeken túl a hatóság munkatársai 72 féle, 358 olyan gyermekruhát is találtak, amelyek forgalmazását már korábban betiltották.
A szakemberek a vizsgálatot szabvány alapján végezték, amely a különböző korcsoportoknál megengedett húzózsinórok alkalmazását is szabályozza. A szabvány figyelembe veszi a gyermekek életkorát, a gyermekek korával és fejlettségével összefüggő szokásos viselkedésüket és tevékenységüket, valamint a baleseti statisztikákat is.
A húzózsinórok és a zsinórvégződések nem megfelelő kialakítása miatt a kifogásolt termékek használata során fennállhat a balesetveszély, a fojtás, illetve a szemsérülés kockázata. Több vizsgált ruhadarabnál a biztonsági hiányosságok halmozottan fordultak elő - ismertette a fogyasztóvédelmi hatóság.
Mivel a kifogásolt termékek súlyosan veszélyeztethetik a csecsemők és kisgyermekek egészségét, azok további forgalmazását a kormányhivatalok azonnali hatállyal megtiltották, és elrendelték forgalomból való kivonásukat, illetve visszahívásukat - közölte az NFH.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
