Hírek
2022. Február 12. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Vegyi anyag került a levegőbe a Debreceni Egyetemen, ketten megsérültek
Ketten megsérültek pénteken a Debreceni Egyetemen (DE), amikor vegyi anyag került a levegőbe egy tároló felnyitása során a természettudományi és technológiai kar kémiai épületének egyik laboratóriumában
- tájékoztatta az egyetem sajtóirodája az MTI-t. Közleményük szerint egy vegyésztechnikus és a munkáját felügyelő egyetemi oktató lélegezte be az anyagot.
A sérülteket a klinikai központ sürgősségi klinikájára szállították. A klinikai központ arról tájékoztatott, hogy az elsődleges vizsgálatok szerint mindketten könnyű sérülést szenvedtek - írták.
A helyszínre a katasztrófavédelem mobil labor egysége mellett a debreceni hivatásos tűzoltók három gépjárműfecskendővel vonultak ki. Méréseket végeztek az egyik laborban, majd iparbiztonsági helyszíni szemlét tartottak. A beavatkozás idejére a tűzoltók kiürítették az épületet, 300 diák és oktató egy órával később térhetett vissza - olvasható a közleményben.
Jelezték: a munkavédelmi felügyelet vizsgálatával párhuzamosan az egyetemi kar belső vizsgálatot indított az ügyben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
