Hírek
2020. November 03. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Véget értek az őszi írásbeli érettségik
A járványügyi óvintézkedések betartásával zökkenőmentesen lezajlottak az október-novemberi érettségi időszak írásbeli vizsgái - tájékoztatta az Oktatási Hivatal hétfőn az MTI-t.
A tanév rendjében meghatározott tíz vizsganapon 396 helyszínen mintegy 27 ezer érettségiző adott számot tudásáról október 30-áig - közölték.
Az írásbeli vizsgák feladatlapjait és a javítási-értékelési útmutatókat az Oktatási Hivatal, az előzetes ütemezésnek megfelelően, folyamatosan nyilvánosságra hozta honlapján, amelyen október 31. óta már valamennyi vizsgaanyag elérhető.
Az emelt szintű szóbeliket november 12. és 16., a középszintű szóbeliket pedig november 23. és 27. között tartják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
