Hírek
2019. Január 17. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét
Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét, amelynek országos megnyitó istentiszteletét Bu-da¬pes¬ten, a Deák téri evangélikus templomban tartják - közölte a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) az MTI-vel.
A MEÖT és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) közös programsorozatát megnyitó szertartást Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek és Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke vezeti.
"Az ima¬hét nap¬ja¬in a kü¬lön¬bö¬ző fe¬le¬ke¬ze¬tű gyü¬le¬ke¬ze¬tek öku¬me¬ni¬kus kö¬zös¬ség¬ben tar¬ta¬nak isten-tisz¬te¬le¬te¬ket és imád¬koz¬nak a ke¬resz¬té¬nyek egy¬sé¬gé¬ért" - írták.
Az MKPK és a MEÖT döntése értelmében 2018-tól az ökumenikus imahét kezdőnapja egyben az üldözött keresztényekért imádkozás vasárnapja is. A katolikus közösségek és az ökumenikus tanácshoz tartozó tagegyházak délelőtti istentiszteletein a világon számos helyen üldözött keresztényekért imádkoznak a hívek.
Az öku¬me¬ni¬kus ima¬hét idei bib¬li¬ai mot¬tó¬ja Mózes ötödik könyvében található: "Az igazságra és csakis az igazságra törekedj!"
Az ez évi ima¬hét anya¬gát az indonéz öku¬me¬ni¬kus cso¬port ké¬szí¬tet¬te, a szö¬ve¬get az Egyházak Világtanácsa Hit- és Egyházszervezet Bizottsága és a Vatikán Keresztény Egységet Előmozdító Pápai Tanácsa ál¬tal lét¬re¬ho¬zott nemzet¬kö¬zi bi¬zott¬ság tag¬jai véglegesítették - olvasható a közleményben.
Az ökumenikus imahetet 1908 óta rendezik meg, az eseményen először még csak az anglikán és a katolikus egyház tagjai vettek részt, és csak az egyesült államokbeli Graymoorban tartották meg. A program Magyarországon mintegy két évtizedes hagyományra tekint vissza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
