Hírek
2017. Június 05. 13:17, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnap 48 embert kellett kimenteni a Balatonból
A rendőrség vasárnap 48 embert mentett ki a Balatonból az erős, viharos szélben - olvasható a police.hu oldalon hétfőn megjelent közleményben.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai nyolc felborult, illetve fennakadt vitorlás utasainak, két műszaki hibás kisgéphajónak, a parttól elsodródó négy gumimatracon fürdőzőnek és két vízibiciklisnek segítettek, továbbá partra juttattak egy kimerült szörföst és egy úszót is.
A rendőrség közleményében emlékeztet arra: az elsőfokú viharjelzés alatt a viharjelző percenként negyvenötöt villan, ilyenkor csak a parttól számított 500 méteren belül szabad úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel haladni. Másodfokú viharjelzéskor a viharjelző percenként kilencvenszer villan, ebben az esetben fürödni tilos, valamint a vitorlás hajók kivételével nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni - teszik hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
