Hírek
2011. December 09. 14:38, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Vakcina a tengerjárókon jellemző gyomorvírus ellen
Az elmúlt években több tengerjáró hajón is komoly hasmenéses-gyomorrontásos vírus tört ki, ami miatt a szervezőknek meg kellett szakítaniuk az utazásokat.
A megbetegedéseket minden esetben a Norovirus okozta, amely ellen a tudósok már ki is fejlesztettek egy kísérleti vakcinát.
A Norovirus hasi görcsöket, hányást és hasmenést okoz, és könnyen terjed emberről emberre olyan zárt, zsúfolt helyen, mint például egy tengerjáró hajó. Csak az Egyesült Államokban miden évben 21 millió esetet regisztrálnak, éppen ezért a tudósok egyfajta védőoltás kikísérletezésébe kezdtek - írja a New England Journal of Medicine.
A kutatók szerint ez lehetne a legjobb módja annak, hogy az emberek védekezhessenek a kellemetlen és komoly tüneteket okozó vírus ellen. Egyelőre azonban a kísérletek kezdeti stádiumban vannak, és a szakemberek azt vizsgálják, hogy egy ilyen vakcina mennyi ideig nyújtana védelmet a betegséggel szemben.
Az új vakcina ráadásul valójában nem is oltás lenne, hanem orrspray formájában lehetne adagolni két adagban három hét különbséggel. Ennek a módszernek azonban jelenleg komoly mellékhatásai vannak (orrdugulás, tüsszögés), így az adagoláson még jócskán finomítani kell a jövőben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
