Városlista
2025. november 8, szombat - Zsombor

Hírek

2015. Szeptember 10. 07:44, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Ukrán válság – kilátásban a béke?

Ukrán válság – kilátásban a béke?

Telefonon beszélt egymással a békeszerződésről Moszkva, Kijev, Berlin és Párizs

Telefonos konferenciát tartottak Oroszország, Ukrajna, Németország és Franciaország vezetői a kelet-ukrajnai békeszerződés megvalósításáról - adta hírül szerdán az orosz elnöki hivatal.

A Kreml tájékoztatása szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök Angela Merkel német kancellárral, Francois Hollande francia kormányfővel és Petro Porosenko ukrán államfővel a fegyverkivonásról, helyi választások tartásáról tárgyalt, továbbá arról, hogy különleges státust ajánlanak fel a szakadár területeknek a februári békeszerződés szellemében. Putyin külön hangsúlyozta, hogy szükség van közvetlen párbeszédre az ukrán kormány és a szakadér területek képviselői között.

A Kreml tudatta még, hogy a négy ország külügyminiszterei e hét végén Berlinben folytatják a tárgyalásokat, államfői pedig a tervek szerint október 2-án Párizsban tanácskoznak.

Címkék: béke, ukrán, Ukrajna, válság

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén

2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére

Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.