Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2017. Október 31. 07:31, kedd | Belföld
Forrás: mti

Újra szavaznak a családi házak kötelező kéményellenőrzésének eltörléséről

Újra szavaznak a családi házak kötelező kéményellenőrzésének eltörléséről

Az Országgyűlés Áder János köztársasági elnök politikai vétója után ma újra szavaz a családi házak kötelező kéményellenőrzésének eltörléséről.

Az ülésnap reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, a képviselők ezt követően szavazhatnak újra arról a köztársasági elnök által megfontolásra visszaküldött javaslatról, amely eltörölné a családi házak évenkénti kötelező kéményellenőrzését.

Az Országgyűlés várhatóan annak ellenére nem változtat korábbi döntésén, hogy az államfő azt írta, a kémények önkéntes alapon történő ellenőriztetése jelentősen növelheti az életveszélyes helyzetek számát.

A Ház emellett elfogadhatja például a kormány versenyképesség javítását célzó módosításait, továbbá a migráció kezelését érintő változtatásokat is.

A határozathozatalok után tárgyalhatják a választási kampányköltségek átláthatóvá tételéről szóló fideszes indítványt, amely visszafizettetné az állami támogatást a fél százalékos eredményt el nem érő pártokkal.

A parlament csütörtökön és pénteken folytatja ülését, amely jövő hétfőn ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.