Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2017. Március 31. 07:31, péntek | Belföld
Forrás: mti

Újra lesz gyermekjogi roadshow

Újra lesz gyermekjogi roadshow

Az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) és annak jogutódja, az Integrált Jogvédelmi Szolgálat idén is megrendezi a \"Gyere-K-épbe\" nevű gyermekjogi tájékoztató programsorozatát.

Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatás szerint a rendezvény idén április 1. és június 8. között hét helyszínen - Győrben, Gyulán, Salgótarjánban, Szolnokon, Szekszárdon, Tatabányán és Budapesten - állomásozik majd.

Az Integrált Jogvédelmi Szolgálat a gyermekek jogainak maradéktalan érvényesülése és jogi ismereteik bővítése érdekében az elmúlt években számos sikeres kezdeményezést indított. Közéjük tartozik az immár 3. évben megrendezendő "Gyere-K-épbe" gyermekjogi roadshow, amely a gyermekotthonokban, nevelőszülőknél élő gyermekeknek és kísérőiknek nyújt egész napos színes, gyermekjogi ismeretterjesztő információkat. Emellett a rendezvénysorozat kísérőprogramjaként minden helyszínen regionális labdarúgó-bajnokságok zajlanak a fiataloknak, felhívva a figyelmet az egymás iránti tisztelet és az egészséges életmód fontosságára is.

A "Gyere-K-épbe" gyermekjogi roadshow június 8-án jogismereti versennyel és a sportbajnokság országos döntőjével zárul Budapesten.

Címkék: gyerek, gyerekjog, roadshow

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!