Hírek
2022. Március 21. 10:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/police.hu
Újabb drogbandára csaptak le a rendőrök
Mintegy három kilógrammnyi új pszichoaktív szert foglaltak le egy Győr környéki bandától, amelynek öt tagja ellen eljárást indított a rendőrség és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)
- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a police.hu oldalon.
Azt írták, hogy hónapokig tartó felderítő munka után 76 rendőr, valamint a NAV munkatársai lecsaptak az öt gyanúsítottra és hét, Győr környékén lévő lakásban tartottak házkutatást.
A lakásokban mintegy 15 ezer "színes tablettát" találtak, amelyek 3-MMC-t tartalmaznak, vagyis új pszichoaktív anyagnak minősülnek. A tablettákon kívül különböző színű és állagú (por, massza) új pszichoaktív anyagot foglaltak le - tették hozzá.
Míg a Pest megyei rendőrök az általuk indított büntetőeljáráshoz szükséges bizonyítékokat gyűjtötték be, a NAV munkatársai a saját, költségvetési csalás miatt elrendelt nyomozásukhoz kapcsolódó cigarettagyártó gépsor, több raklapnyi füstszűrő, valamint temérdek dohánytermék lefoglalását intézték.
A győri nyomozók pedig gyógyszerhamisítási büntetőeljárásuk bizonyítékait lajstromozták: gyógyszergyártó gépsor, csomagoló anyagok, hamis gyógyszerek kerültek elő.
A négy, azóta letartóztatott férfit, valamint szabadlábon védekező társukat új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntettével gyanúsították meg.
A gyanúsítás ellen panaszt nem tettek, de vallomást sem - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
