Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2020. Május 22. 06:54, péntek | Belföld
Forrás: infovarosok

Tovább csökkent az aktív koronavírus-fertőzöttek száma

Tovább csökkent az aktív koronavírus-fertőzöttek száma

Újabb 37 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3678-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt újabb 3 idős krónikus beteg. Ezzel 476-ra emelkedett az elhunytak száma, 1587-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek száma csütörtökhöz képest 44-gyel, 1615-re csökkent.

Az aktív fertőzöttek 44 százaléka, az elhunytak 61 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti.

Az aktív fertőzöttek harmada, 483 fő igényel kórházi kezelést, közülük 23-an vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1754 ember) és Pest megyében (510) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér (365), Zala (243), Komárom-Esztergom (222) és Csongrád megye (114). Békés megyében (11) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

A védekezés második szakaszában vagyunk. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. A cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újrainduljon az életet.

Hétfőtől vidéken és Pest megyében újabb enyhítések léptek életbe, és a fővárosban is megszűnt a kijárási korlátozás, de továbbra is fontos az általános óvintézkedések betartása. A kórházi ellátások is fokozatosan újraindulnak. Döntés született arról is, hogy az óvodák is fokozatosan nyitnak, az iskolákban pedig a tanév végéig marad a digitális munkarend.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is