Hírek
2012. Április 17. 14:19, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Tombol a terror Mahacskalában, épphogy megmenekültek Dzsudzsákék!
Dzsudzsák Balázs korábbi csapatának városában az utóbbi 12 órában három robbantásos merénylet történt - közölte hétfőn a dagesztáni belügy sajtószolgálata. Vasárnap délután Dzsudzsákék a dagesztáni fővárosban játszottak
Két ember meghalt, öten pedig megsebesültek a robbanásokban. Vasárnap este fél tíz körül egy üzletnél lépett működésbe egy robbanószerkezet. Két, arra járó diáklány sebesült meg.
Ezt további két merénylet követte az észak-kaukázusi több mint félmilliós nagyvárosban. Éjjel egy órakor az Akusinszk sugárúton, egy lakóépület lépcsőházában robbant fel egy szerkezet. A helyszínen egy férfi megégett holttestét találták meg, akit Omargadzsi Ibragimov fegyveres csoportjának tagjaként azonosítottak.
A feltételezések szerint a robbantás előkészítése közben lépett működésbe a robbanószerkezet, amely a merénylővel végzett. A detonáció olyan erejű volt, hogy két emelet magasságban leszakította a lépcsőzetet.
A legutóbbi robbanás ugyancsak az Akusinszk sugárúton történt. Egy Ford Focus robbant fel moszkvai idő szerint fél tíz körül. Az autóban a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) egyik ezredese és felesége ült. Az asszony azonnal életét vesztette, az ezredest súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
Az észak-kaukázusi köztársaságba március végén 25 ezres belügyi erőt irányították át Csecsenföldről, hogy kiszorítsák a területről a szakadár lázadókat.
Dagesztánban szinte mindennaposak a merényletek és leszámolások. A múlt csütörtökön a Lenin kerületi ügyész munkatársát saját házában lőtték le. Március 30-án egy rendőr és egy vétlen járókelő vált fényes nappal fegyveres támadás áldozatává.
Tegnap délután a Dzsudzsák Balázst foglalkoztató Dinamo Moszkva az Anzsi otthonában lépett pályára. A meccset a fővárosiak nyerték 1-0-ra. A magyar válogatott középpályása kezdőként lépett pályára, majd a 90. percben lecserélték.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 10:00, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 30. 07:16, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport
Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe
A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,
