Hírek
2012. Április 23. 14:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tojás nélkül született egy kiscsirke
Egy sri lankai tyúk tojás nélkül adott életet egy csirkének, ezzel pedig ismét előtérbe helyezte a kérdést: a tyúk vagy a tojás volt először?
Ahelyett, hogy a tyúkból pottyant volna ki, a tojás a tyúkban 21 napig volt majd szétrepedt - írja a BBC.
A csirke teljesen kifejlődött és egészséges, de az anya elpusztult. A sri lankai kormány állatorvosa elmondta: még soha nem látott ilyesmit azelőtt.
Az orvos megvizsgálta a tetemet és arra jött rá, hogy a megtermékenyített tojás a tyúk nemzőszerveiben fejlődött ki, de bennmaradt a testében, amíg szét nem repedt.
A boncolás kimutatta, hogy a tyúk belső sérülések következtében pusztult el.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
