Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2019. Augusztus 06. 16:05, kedd | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Többször rálőtt az elcsalt férfire és feleségére, 12 évet kaphat

Többször rálőtt az elcsalt férfire és feleségére, 12 évet kaphat

Előre kitervelt, nyereségvágyból elkövetett emberölés kísérlete és lőfegyverrel való visszaélés miatt vádat emeltek egy férfi ellen, aki a kámi erdőbe csalt egy agancsvásárlással foglalkozó embert, majd többször rálőtt

– közölte a Vas Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel. A vád szerint a férfi egy online piactéren kispuskát és hangtompítót vásárolt, egy vadászboltban pedig távcsövet is vett a lőfegyverhez. A sértettet 2018 szeptemberében álnéven azzal az indokkal hívta fel, hogy agancsot szeretne neki eladni. A vádlott a megbeszélt, erdei találkozási hely közelében elrejtőzött, és amikor a sértett kiszállt az autóból, leadott rá három célzott lövést.

A fejen, arcon és válltájékon lőtt, 62 éves, Fejér megyei férfi kocsijával megpróbált elmenekülni a helyszínről, de a vádlott – bár hallotta a sértett feleségének sikoltozását – az utastérre is leadott egy célzott lövést.

Az agancsvásárlással foglalkozó férfi súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett. Felesége a lövések zajára lecsúszott az ülésen, így nem sérült meg, pedig egy lövedék a jobb első ülés fejtámláján is áthaladt.

A Vas Megyei Főügyészség a letartóztatásban lévő férfivel szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. Ha a vádlott az előkészítő ülésen elismeri a bűncselekmény elkövetését és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, 12 év fegyházban letöltendő büntetés kiszabását kérik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is