Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2017. Július 24. 04:59, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Több tízezer ember evakuáltak Japánban a heves esőzések miatt

Több tízezer ember evakuáltak Japánban a heves esőzések miatt

Több tízezer ember evakuálását rendelték el a japán hatóságok vasárnap a szigetország északkeleti részén, mivel az elmúlt napok heves esőzései súlyos áradásokat idéztek elő és elvágtak egyes vasútvonalakat.

Az intézkedést az után rendelték el, hogy Japán délnyugati részén a hónap elején 25 ember halálát okozták a heves esőzések.

Akita kormányzóságban mintegy 25 ezer embernek kellett távoznia otthonából és további 65 ezernek tanácsolták, hogy hagyja el otthonát vagy készüljön fel arra, hogy távoznia kell - közölte a kormányzóság egyik illetékese.

Számos folyó kilépett medréből, több mint száz épületet öntött el az ár. Halálesetről, sérülésről nem tudnak a hatóságok. Jelentős mennyiségű víz gyűlik fel a földeken. Még ha meg is szűnnének az esőzések, folytatjuk az emberek figyelmeztetését arra, hogy legyenek éberek - tette hozzá az illetékes.

Június vége óta Japán egy része a nagy hőségtől szenvedett, hőguta tüneteivel egy hét alatt több mint hétezer embert szállítottak kórházba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén

2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére

Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.