Hírek
2018. Február 04. 19:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több mint ezer réti sast figyeltek meg a sasszinkronon
Több mint ezer réti sast figyeltek meg a Kárpát-medencében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület és partnerei által szervezett országos sasszinkron felmérésben
- mondta Orbán Zoltán, az egyesület szóvivője vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Közölte: idén először a környező országok természetvédelmi szervezeteivel együttműködve számolták meg januárban a Kárpát-medencében telelő sasokat. Mint mondta, a felmérést az úgynevezett PannonEagle Life akció keretében végezték, amely egy ragadozó madarak mérgezése elleni program. Azért is kell összeszámolni a ragadozó madarakat, hogy érzékelni tudják a mérgezések, valamint az állatok ellen irányuló egyéb cselekmények hatásait - tette hozzá.
Kiemelte: az 1970-es, '80-as években néhány tíz réti sast vagy parlagi sast lehetett csak látni az országban; idén a sok évtizedes természetvédelmi munkának köszönhetően 760 réti sast és 350 parlagi sast figyeltek meg, a Kárpát-medencében pedig több mint ezer réti sast számoltak.
Orbán Zoltán elmondta azt is, hogy bizonyos ragadozó madarak az enyhe időjárás miatt telelnek Magyarországon, hiszen Közép-Ázsiából vagy Észak-Európából az ottani, októberben kezdődő, akár mínusz 40 fokkal és több méteres hóval is járó télből érkeznek az itteni, ahhoz képest enyhe évszakba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
