Hírek
2019. Október 15. 17:52, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több embert ki kellett menekíteni a békési uszodából

Huszonkét embert - tizennégy gyereket és nyolc felnőttet - menekítettek ki a tűzoltók a békési uszodából kedden kora délután. A gépházban hypót és medencetisztító savat öntöttek össze, és klórgáz került a levegőbe
- tájékoztatta a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t. Gombos Erik elmondta, hogy még szellőztetik az uszodát; a helyszínen van a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat és a mobil labor is.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-nek azt mondta, két férfit enyhe, torokkaparásos tünetekkel megfigyelésre kórházba vittek. Oxigént kaptak, állapotuk stabil - tette hozzá.
A Békési Rendőrkapitányság foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt nyomozást rendelt el - közölte Szombati Andrea, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta