Hírek
2011. Augusztus 01. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Tízezrekbe kerülhet a tanévkezdés

1 millió 300 ezren kezdik meg ősszel az iskolát - az oktatási államtitkárság adatai szerint. Az országos tanévnyitó a Győr-Moson-Sopron megyei Lipóton lesz, ahol egy kisiskola indul újra.
Az államkincstár eddig 13 olyan iskoláról tud, amely ősztől egyházi fenntartásba kerül, további tizenegynél pedig folyamatban van az átadás.
A tanévkezdés idén is tízezrekbe kerülhet egy-egy családnak. Az első osztályosok tankönyv-csomagjának átlagára csaknem 6.500 forint, de a hetedikbe, vagy az általános iskola nyolcaddik osztályába járó diákok tankönyveinek ára a 10-11 ezer forintot is meghaladhatja.
Szeptembertől az ingyenes tankönyvellátásra jogosult tanulók állami támogatása a korábbi 10 ezerről 12 ezer forintra nő, megszűnt viszont a minden tanuló után igényelhető ezer forintos normatíva. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta