Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2017. Szeptember 21. 05:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tizenöt év fegyházra ítéltek egy nőt, aki halálra verte édesanyját

Tizenöt év fegyházra ítéltek egy nőt, aki halálra verte édesanyját

Tizenöt év fegyházbüntetésre ítéltek szerdán egy nőt, aki halálra verte édesanyját tavaly februárban a Pest megyei Örkényben. Az ítélet nem jogerős - közölte a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-vel.

A vádlottat a védekezésre idős kora miatt korlátozottan képes ember ellen "eshetőlegesen elkövetett emberölés" és a gondozási kötelezettség elmulasztása bűntettében mondta ki bűnösnek a bíróság - olvasható a közleményben.

Az eshetőlegesen elkövetett emberölés azt jelenti: a vádlott nem törődött azzal, hogy a bántalmazás akár halált is okozhat. A magatehetetlen, gondozásra szoruló idős nőnek a lánya harminckét sérülést okozott (egyebek mellett bordatörést, orrcsonttörést és koponyacsont feletti bevérzést).

A vádlott a bűncselekmény elkövetésekor munkanélküli volt. Idős édesanyjával ketten laktak Örkényben, egyetlen rendszeres jövedelmük a sértett nyugdíja volt. Rendszeresen fogyasztottak alkoholt. A vádlott többször veszekedett anyjával; 2014-ben nyolc napon túl gyógyuló sérülést okozott neki, amiért felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték. 2015 decemberében nagyon megromlott az idős nő egészsége, de a vádlott nem kért orvosi segítséget. A veszekedések mindennapossá váltak. 2016. február 24-én délelőtt a sértett még átvette nyugdíját, de a vádlott már a postás jelenlétében is kiabált vele és lökdöste őt. Utána - nagyrészt a fején és a felsőtestén - többször megütötte kézzel és egy éles tárggyal. Amikor az idős nő eszméletét vesztette, a lánya kihívta az ügyeletet, de már hiába.

Az ügyész tudomásul vette a bíróság döntését, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.