Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2022. Augusztus 06. 10:32, szombat | Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Máthé Zoltán

Tíz Suzuki Vitarával és tizenhárom robogóval bővül a polgárőrség flottája

Tíz Suzuki Vitarával és tizenhárom robogóval bővül a polgárőrség flottája

Tíz Suzuki Vitara típusú személygépkocsi és 13 robogó áll szolgálatba az ország különböző polgárőr egyesületeinél

- derült ki a Belügyminisztérium (BM) és az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) közös sajtótájékoztatóján, pénteken Budaörsön.

Kiss Attila, a BM rendészeti államtitkárának kabinetfőnöke elmondta, hogy a polgárőrök nélkülözhetetlen állami feladatot látnak el, ezért minden eszközt meg kell ragadni arra, hogy a munkájukat támogassa a kormány.

Hozzátette, a támogatások részeként megkapnak olyan eszközöket, amelyeket a rendőrség vagy az idegenrendészet a rendszerből kivont, de még használhatóak.

Természetesen új eszközök megvásárlására is van lehetőség - utalt a kabinetfőnök a járműbeszerzésre.

Túrós András, az OPSZ elnöke elmondta, a szövetség a robogókat az Országos Rendőr-főkapitányság - Országos Balesetmegelőzési Bizottság és az Agrárminisztérium pályázati támogatásából szerezte be, a tíz Suzuki Vitarát pedig a kormány, illetve a BM támogatásából, közbeszerzési eljárás keretében vásárolták.

Hozzátette, hogy a Vitarák megközelítőleg 70 millió forintba, a 13 robogó pedig közel 6 millió forintba került.

Címkék: polgárőrség, suzuki

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.