Hírek
2019. Október 18. 11:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tisztázatlan körülmények között meghalt egy ukrán kamionos Nagykanizsán

Bűnügyi felügyelet alá került egy ukrán kamionsofőr, miután társa ismeretlen körülmények között meghalt, amíg a pihenőidejüket töltötték Nagykanizsán.
A két ukrán sofőr a múlt hét végén pihenőidejét töltötte egy nagykanizsai telephelyen – mondta el a Zala Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-nek.
Pirger Csaba a Zalai Hírlap pénteki információját megerősítve közölte: az egyik férfi egyelőre tisztázatlan körülmények között járművének fülkéjéből a földre került, feje és gerince megsérült, és meghalt.
A másik jármű vezetője többször körüljárta földön fekvő kollégáját, de állítása szerint azt gondolta, hogy csak alszik, ezért sem rendőrt, sem mentőt nem hívott.
Jelenleg segítségnyújtás elmulasztása miatt folyik nyomozás a 37 éves ukrán sofőr ellen. A férfi ezért nem hagyhatja el az országot, a magyarországi telephellyel rendelkező munkáltatója által biztosított budapesti lakásban kell tartózkodnia – tette hozzá az ügyészségi szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik