Hírek
2018. Március 08. 07:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus finanszírozásával gyanúsít két külföldit a magyar rendőrség
Terrorizmus finanszírozásával gyanúsít a rendőrség két külföldit, akiket a röszkei tranzitzónából állítottak elő - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata csütörtökön az MTI-t.
A közlés szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai a tranzitzónából szerdán előállították elő a két, magát iráni, illetve török állampolgárnak valló embert.
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették őket. A rendőrök előterjesztést tettek a két gyanúsított előzetes letartóztatására.
A nyomozást a NNI folytatja le a két külföldi állampolgárral szemben - közölte a kommunikációs szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
