Hírek
2019. Szeptember 26. 09:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Terrorizálva társát zsarolt ki nagy összeget egy iskolás Gyöngyösön
Hónapokon keresztül zsarolta kiskorú tanulótársát egy 17 éves gyöngyösi középiskolás, aki jelenleg letartóztatásban várja a bíróság döntését – közölte a Heves Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az elkövető öt hónap alatt mintegy 220 ezer forintot kényszerített ki iskolatársától. Azzal fenyegette a kiskorú fiút, hogy ha nem ad neki pénzt, akkor megveri, megöli, illetve eltöri az orrát. Emellett azt is kilátásba helyezte, hogy közzé tesz az interneten egy olyan videót, melyen az látszik, hogy a fiú dohányzik, így a szülei előtt fény derül majd káros szenvedélyére.
A vádlott alkalmanként ezer és negyvenötezer forint közötti összeget követelt a sértettől. A pénz átadása általában iskola után történt a város különböző pontjain.
A sértett öt hónap után végül beszámolt szüleinek a történtekről, és ők úgy döntöttek, hogy feljelentést tesznek a rendőrségen. Civil ruhás rendőrök akkor fogták el a zsarolót, amikor a város egy pontjára rendelte a fiút, és elvette értékeit.
Az Egri Járási Ügyészség súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádolja a fiatalkorút, akivel szemben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabására és részleges vagyonelkobzásra tett indítványt a vádiratában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
