Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2018. December 12. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - Fotó:MTI/Mihádák Zoltán

Szén-monoxid szivárgott egy fővárosi óvodában

Szén-monoxid szivárgott egy fővárosi óvodában

Szén-monoxid szivárgott a XVIII. kerületi, Petőfi utcai óvodában kedd délután; senkit nem kellett kórházba vinni - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Kisdi Máté elmondta: a tűzoltókat azért riasztották az óvodához, mert megszólalt a szén-monoxid-érzékelő. Az intézményt az ott tartózkodó 42 gyermek és 10 nevelő elhagyta.

A tűzoltók mérőműszerei kimutatták a mérgező gáz jelenlétét az épületben, ezért a gázszolgáltató munkatársai két gázkészüléket lezártak.

A katasztrófavédelem doktorszolgálata és a mentőszolgálat mindenkit megvizsgált, de senkit nem kellett kórházba vinni. A gyerekek és a nevelők a helyszínre érkező melegedő buszon várták meg az óvodások szüleit - tette hozzá Kisdi Máté.

A XVIII. kerületi önkormányzat arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a gyerekeket a fűtőberendezések szükséges vizsgálatának idejére a Szélmalom utcai óvoda főépületében helyezik el.

Hozzátették: az önkormányzat 3 évvel ezelőtt minden óvodájába és tagóvodájába szén-monoxid-jelzőket telepített, amelyek segítségével meg tudják előzni "nagyobb bajt".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.