Hírek
2016. Június 12. 09:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó:hirado.hu
Szakértő: jó arányban sikerül megelőzni a terroreseményeket
A biztonságpolitikai szakértő szerint most tízből hét-nyolc esetben sikerül megelőzni a terrortámadásokat. Ez egy \"maximum aránynak\" számít, s jó lenne ha tartani lehetne ezt
- mondta Földi László az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában. A szakértő szerint az, hogy most nincsenek "események", azt is mutatja, a párizsi és a brüsszeli merényletek után a rendvédelem "észbe kapott", sokkal jobb az információcsere, az együttműködés. Ugyanakkor - jegyezte meg Földi László - a biztonság jelenleg mindent megelőz, a gazdasági, szociális ügyeket is.
Kiemelte továbbá, hogy "az utánpótlást" nem sikerült elvágni, a migránsinvázió tart, továbbra is megszámolhatatlanul jönnek azok, akik beállhatnak a sorba, hogy merényleteket kövessenek el, "cirkuszt" akarnak.
A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság (Eb) terrorfenyegetése alapján azt mondta: egy nem szokványos háború zajlik, így azt nem lehet kiszámítani. Vannak olyan forgatókönyvek, amelyek szerint az Eb alatt a terroristák arra várnak, hogy a rendvédelem kimerüljön, az emberek félelemérzete, ébersége csökkenjen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
