Hírek
2018. Április 20. 07:31, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Svájcban futtattak magyar lányokat, őrizetbe vették őket
Svájcban és Magyarországon is lecsaptak a rendőrök egy prostituáltakat futtató társaság ellen, négyen közülük őrizetben vannak - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság péntek reggel a police.hu oldalon.
Bűnszervezetben elkövetett üzletszerű kerítés és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt nyomoz R. János és társai ellen a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI)- írták.
Az eddigi adatok szerint a 47 éves férfi bűntársával, a 41 éves M. Ibolyával tavaly júliustól szervezte és irányította magyar nők Svájcba utaztatását, hogy ott prostituáltként dolgoztassa őket. A banda tagjai szerezték a kuncsaftokat és vitték a lányokat hozzájuk. A megkeresett pénz nagy részét elvették a prostituáltaktól és abból tartották el magukat.
Az NNI az ügyben széleskörűen együttműködött - az Europol és az Eurojust közvetítésével - a Bern kantoni rendőrséggel. Ennek eredményeként április 17-én összehangolt akció keretében Nyírteleken elfogták R. Jánost és M. Ibolyát, Táton pedig a 32 éves V. Gergőt, aki a lányokat külföldre fuvarozta.
A gyanúsítottak közül R. Jánost és M. Ibolyát őrizetbe vették, majd a bíróság elrendelte előzetes letartóztatásukat, V. Gergő szabadlábon védekezhet.
A berni rendőrség két magyar és egy svájci állampolgár ellen folytat hasonló eljárást. Két gyanúsítottat ott is előzetes letartóztatásba helyeztek, eggyel szemben pedig lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el - olvasható az ORFK közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
