Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2021. December 29. 12:44, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Stagnáló tendenciát mutat a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja

Stagnáló tendenciát mutat a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja

Országos átlagban stagnáló tendencia jellemzi a szennyvizekben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációját - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) az internetes oldalán.

Az 51. heti eredményekről megjegyezték, az országos átlagkoncentráció továbbra is jelentős.

Szinte valamennyi mintavételi helyen stagnáló tendencia figyelhető meg, csökkenés csak Kaposvár esetében tapasztalható, emelkedés egyik vizsgált városban sem volt mérhető - tették hozzá.

Az NNK tájékoztatása szerint a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja nyolc vizsgált minta esetében az "emelkedett", míg 14 esetben a "mérsékelt" tartományba esett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.