Hírek
2025. Április 05. 08:01, szombat |
Sport
Forrás: MTI
Sportlövő vk - Péni István összetett puskában aranyérmes Buenos Airesben
Péni István aranyérmet nyert a férfi puskások 50 méteres összetett számában a sportlövők Buenos Aires-i világkupaversenyén.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 3x20 lövéses viadal alapversenyében Péni és a szám másik magyarja, Pekler Zalán sem remekelt, előbbi 587, utóbbi pedig 586 kört ért el, ám hatodik és hetedik helyen így is bejutottak a fináléba, melyben az újpestiek világ- és Európa-bajnok klasszisa márkiválóan lőtt.
A döntőt 15 fekvő testhelyzetű lövéssel kezdték, majd 15 térdelő testhelyzetűvel folytatták. Az első és a második szakasz után is a kínai Tien Csia-ming vezetett, Péni azonban az álló lövések előtt csupán egyetlen tized hátránnyal állt a második helyen, majd gyorsan átvette a vezetést, melyet folyamatosan növelni tudott, így végül 461 körös eredménnyel diadalmaskodott a 458,8 körrel záró kínai riválisa előtt.
Pekler Zalán 413 körrel hatodik lett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport
Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban
A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.
2026. Február 09. 07:19, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlai óriási gólt szerzett, majd piros lapot kapott - Videó
2026. Február 08. 08:31, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 246. fővárosi rangadót
A címvédő Ferencváros 3-0-ra legyőzte hazai pályán az Újpestet a labdarúgó Fizz Liga 21. fordulójának szombat esti rangadóján.
2026. Február 07. 09:12, szombat | Sport
Milánó 2026 - Az olasz kultúrát és történelmet bemutató műsorral megkezdődött a téli olimpia
Megkezdődött a XXV. téli olimpia pénteken, a február 22-ig tartó játékokat hivatalosan Sergio Mattarella olasz elnök nyitotta meg a milánói San Siro Stadionban.
