Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2018. Október 04. 19:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sok lesz a napsütés az első októberi hétvégén

Sok lesz a napsütés az első októberi hétvégén

Az első októberi hétvégén sok lesz a napsütés, csak néhol lehet zápor. Kissé melegszik is az idő, napközben többfelé 20 foknál is melegebb lesz

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken derült, száraz idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 6 fok között valószínű. Az Északi-középhegység völgyeiben, a Nyírségben és az Alföld fagyra érzékeny részein lehet néhol gyenge fagy, de talajmenti fagy több helyen is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 17-21 fok között alakul.

Szombaton túlnyomóan derült, napos idő lesz, csak délután növekszik meg nyugaton erősebben a felhőzet. Estefelé nyugaton néhol zápor előfordulhat. A szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik. A leghidegebb órákban 3-9 fok lesz. Napközben 19-24 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Emellett elszórtan - legkisebb eséllyel a Tiszántúlon - alakul ki zápor, néhol zivatar. A minimumhőmérséklet 7-12, a maximumhőmérséklet 18-24 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: hétvége, Napsütés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta