Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2017. Október 04. 15:29, szerda | Helyi
Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu

Rappelő nyugdíjasok csinálták meg az év legmenőbb klipjét: itt a Zagyvaparti party!

Rappelő nyugdíjasok csinálták meg az év legmenőbb klipjét: itt a Zagyvaparti party!

Van köztük fogyatékkal élő, kerekesszékes és demens is, de úgy nyomják kapucnis felsőben, mintha tizenévesek lennének.

  • A Szolnok melletti Újszászon található a Zagyvaparti idősek otthona, amelynek lakói olyat gurítottak, hogy az egész magyar internet joggal kaphatja fel rá a fejét.

"A nevem Irénke, szépkorú vagyok, a világ rohan, de én csak ballagok" - indul a dal, majd ehhez hasonló szintű, jobbnál jobb sorok követik egymást. "Kerekesszékes, ez a helyzetem, fogyatékkal élek, de nagy az önérzetem" – rappeli például Gyula, az otthon egy másik lakója.

A klip rendezője, producere és szövegírója az intézmény mentálhigiénés csoportját vezető Kerepesiné Bajor Zsuzsanna volt, aki a Szoljon.hu-nak azt nyilatkozta: a videó egy megyei vetélkedőre készült, de az ottani visszajelzések olyan pozitívak voltak, hogy elhatározták, a YouTube-ra is feltöltik.

Úgy tűnik, volt értelme: 3 nap alatt már 44 ezer megtekintés felett jár az alábbi videó:

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:29, szerda | Életmód

XIV. Leó pápa legalább egynapos tűzszünetet sürgetett az ukrajnai harctéren

Ismételt felhívást intézek az összes jó szándékú emberhez: legalább a Megváltó születése napján tartsanak egy nap békét, a béke napja legyen az egész világon

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is