Hírek
2020. Március 07. 17:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Osztrák rendőrök is segítik Magyarország déli határának védelmét
Osztrák rendőrök is segítenek Magyarország déli határának védelmében - közölte a rendőrség pénteken a honlapján.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint az illegális migráció, az embercsempészés és a határon átnyúló más bűncselekmények elleni fellépés érdekében 21 osztrák rendőr - szolgálati kutyákkal - lát el közös járőrszolgálatot magyar rendőrökkel. A közös szolgálat szerdán kezdődött és egyelőre hat hónapon át tart. Erről a két ország belügyminisztere állapodott meg.
A közös járőrszolgálat Magyarország déli, mindenekelőtt a migrációs nyomásnak leginkább kitett szerb és román határszakaszain végzi munkáját, elsősorban a közutakra és a vasútra kiterjedő ellenőrzéseket végez - emelték ki.
Az osztrák rendőrök saját egyenruhájukat és felszerelésüket viselik, intézkedéseket a magyar jogszabályokkal összhangban, kizárólag magyar rendőrökkel közösen hajtanak végre - áll a rendőrségi közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
