Hírek
2023. Szeptember 21. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
ORFK: adathalász csalók hirdetnek valótlan befektetést a Mol nevében
Adathalász csalók valótlan befektetés és valótlan hozam ígéretével próbálják becsapni az embereket - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata a rendőrség honlapján szerdán.
Mint írták, a Mol Nyrt. nevében a Facebookon közzétett hirdetés egy olyan hivatkozást tartalmaz, amely egy adathalász oldalra irányít.
A csalók több mint tízszeres hozamot ígérnek annak, aki regisztrál és azt követően pénzt utal. Az ilyen jellegű megtévesztő ajánlatok célja a személyes és banki adatok megszerzése, valamint a visszaélés azokkal - figyelmeztetnek.
Az ORFK azt kéri, hogy a linkre senki se kattintson rá, a hirdetést ne nyissa meg, ne adja meg sem személyes, sem bankkártyaadatait, ne utaljon pénzt.
Az eset kapcsán a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda csalás miatt indított nyomozást - olvasható a police.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
