Hírek
2025. Május 17. 08:20, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az Európai Politikai Közösség tiranai csúcstalálkozójára tartva.
Orbán Viktor a közösségi oldalára feltöltött videóban arra kérdésre, hogy mi lesz a Mark Rutte NATO-főtitkárral való találkozójának a témája, azt felelte: az ukránok lesznek napirenden.
Azt mondta: mégiscsak példátlan eset, hogy Magyarországgal, egy NATO-tagállammal szemben egy nem NATO-tagállam - amely közben állítólag jó viszonyra törekszik a NATO-val - titkosszolgálati akciókat hajt végre, és egy "jól koordinált, megszervezett, pénzelt, dezinformációs lejárató kampányt folytat". "Ez elfogadhatatlan, ezt a NATO sem tűrheti el" - jelentette ki a miniszterelnök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
