Hírek
2019. Október 10. 15:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
NVI: 29 ezer átjelentkező szavazna vasárnap
Több mint 29 ezren jelezték szerda délután 16 óráig, hogy vasárnap nem a lakóhelyükön, hanem bejelentett tartózkodási helyükön akarnak szavazni
- derül ki a Nemzeti Választási Iroda internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu csütörtök reggeli adataiból. Öt évvel ezelőtt 18 ezer átjelentkezéssel szavazó volt.
A vasárnapi voksolásra csak az jelentkezhetett át másik magyarországi településre, aki a választás kiírása előtt legalább harminc nappal (vagyis június 26-áig) létesített tartózkodási helyet, és a tartózkodási hely érvényessége legalább a szavazás napjáig tart.
Az átjelentkezési kérelmeket szerdán 16 óráig kellett benyújtani, ezt a csütörtök reggeli adatok szerint összesen 29 117-en tették meg.
Az átjelentkezők annak a településnek a jelöltjeire szavazhatnak, ahová átjelentkeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
