Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2016. Január 16. 17:44, szombat | Belföld
Forrás: mti

Növényvédőszer-maradékot mutattak ki az egyik áruházlánc fejes salátáiban

Növényvédőszer-maradékot mutattak ki az egyik áruházlánc fejes salátáiban

Határérték feletti növényvédőszerhatóanyag-maradékot mutatott ki a Penny Market Kft. logisztikai központjában vett fejessaláta-mintában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

A mért mennyiség nem jelent akut egészségügyi kockázatot.
A hivatalnak az MTI-hez szombaton eljuttatott közleménye szerint az 1200 fejes salátából kedden vett mintában folpet növényvédőszer maradékát mutatták ki a megengedettnél nagyobb mennyiségben: a kilogrammonkénti 2 milligramm helyett 5,67-et mértek. A folpet gombaölő hatóanyag - tették hozzá.

A tétel visszahívása, eredetének, termelőjének azonosítása folyamatban van.

Hangsúlyozták: a mért növényvédőszer-maradék nem jelent akut egészségügyi kockázatot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is