Hírek
2023. Október 31. 12:50, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Novembertől bevezeti az időpontfoglalás lehetőségét a véradásoknál a vérellátó
Minden véradási eseményre elérhetővé válik az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) online időpontfoglalási lehetősége, azonban a rendszer használata nem lesz kötelező és továbbra sem feltétele a véradásnak.
Azt írták: ez az újítás a véradás folyamatát tovább egyszerűsítheti és a várakozási időt is jelentősen lerövidítheti, hozzájárulva a véradási elkötelezettség növeléséhez.
Az OVSZ munkanapokon országosan 60-70 helyszínen biztosít véradási lehetőséget, amelyekre a folyamatos és biztonságos vérellátás érdekében napi 1600-1800 véradót vár.
Az online időpontfoglalás bevezetése azt a célt szolgálja, hogy még kényelmesebbé váljon a véradás a segíteni szándékozóknak.
Időpontfoglalásra a honlapon a véradási helyszín kiválasztása után kerülhet sor; azok a véradók, akik előzetesen regisztráltak, az adatfelvételi pultnál jelezhetik időpontjukat - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 14:00, vasárnap | Életmód
Anyatej-kiegészítő tápszereket hívott vissza a Müller
Anyatej-kiegészítő tápszertermékek visszahívását kezdeményezte a forgalomból a Müller Drogéria Magyarország Bt. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton az MTI-vel.
2026. Február 08. 14:00, vasárnap | Életmód
Napokkal a szilágycsehi templomtorony leomlása előtt észlelték a gyorsuló állagromlást
A román művelődési minisztérium szombati közlése szerint napokkal a szilágycsehi református templom tornyának leomlása előtt észlelték a gyors állagromlását a szakemberek.
2026. Február 07. 13:00, szombat | Életmód
Végső búcsút vettek Tarr Bélától
Több százan, családja, barátai, pályatársai, tanítványai és tisztelői kísérték utolsó útjára Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendezőt pénteken a Fiumei úti sírkertben.
