Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2013. Július 26. 09:17, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Nem várható felfrissülést hozó komolyabb zivatar

Nem várható felfrissülést hozó komolyabb zivatar

A hőség miatt az ország jelentős részére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

A néhány megyére heves zivatarok, illetve felhőszakadás miatt korábban kiadott elsőfokú figyelmeztetéseket viszont pénteken visszavonták.
Az előrejelzés szerint pénteken a hőmérséklet délután 30 és 35, késő este 21 és 27 fok között valószínű.
Így a napi középhőmérséklet tartósan 25 Celsius-fok felett alakulhat Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyében, valamint Budapesten, ezért ezeken a területeken másodfokú figyelmeztetés van érvényben.
A meteorológiai szolgálat azt írta: az ország délnyugati kétharmadán fokozódó kánikulára lehet számítani. Délután elsősorban a Nyugat-Dunántúlon, másodsorban az északi, északkeleti határvidék térségében kialakulhat

Címkék: hőség, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik