Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2023. Április 04. 12:26, kedd | Belföld
Forrás: mti

NAV: utólag is érvényesíthetők az év közben igénybe nem vett szja-kedvezmények

NAV: utólag is érvényesíthetők az év közben igénybe nem vett szja-kedvezmények

Aki nem érvényesítette havonta a személyi jövedelemadóból (szja) számára járó kedvezményt tavaly, az szja-bevallásában egy összegben juthat hozzá a pénzéhez, ha kitölti a jogosultsági, valamint a visszaigényléssel kapcsolatos adatait - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden.

A közleményben emlékeztettek, hogy jogosultak voltak tavaly az adóalap-kedvezményre a 25 év alatti fiatalok. Nekik nem kell személyi jövedelemadót fizetniük az összevont adóalapba tartozó, törvényben meghatározott egyes jövedelmeik után a kedvezmény havi összegéig, ami 2022-ben 433 700 forint volt. Ez 65 055 forint adó-visszatérítést jelenthet havonta.

A személyi kedvezmény mértéke tavaly havonta 66 700 forint volt, ami az összevont adóalapot csökkentette; ez havi 10 005 forint adómegtakarítást jelentett. Ezt az veheti igénybe, aki a súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló kormányrendeletben említett betegségben szenved, továbbá, aki rokkantsági járadékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül.

Az első házasok kedvezménye változatlanul 24 hónapon keresztül havi 5000 forint adómegtakarítást jelent a házaspároknak.

A családi kedvezménnyel az egy gyermeket nevelőknél 10 000, a két gyermeket nevelőknél gyermekenként 20 000, a három vagy több gyermeket nevelőknél pedig gyermekenként 33 000 forinttal több kerülhet havonta a családi kasszába, amit most egy összegben visszaigényelhetnek, ha eddig nem érvényesítették a kedvezményt - jelezte közleményében az adóhatóság.

A részletekről a NAV honlapján a 73-as információs füzetben tájékozódhatnak az érdeklődők, illetve bővebb információ kérhető a NAV Infóvonalán, a 1819-es telefonszámon.

Címkék: NAV, szja

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport