Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2017. Május 04. 14:54, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Napsütés, de eső is várható az első májusi hétvégén

Napsütés, de eső is várható az első májusi hétvégén

Többórás napsütésre, de záporokra, zivatarokra is készülni kell az első májusi hétvégén.

Kezdetben akár 25 Celsius-fok is lehet, vasárnap inkább 20 fok körül alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, az MTI-hez is eljuttatott előrejelzéséből.

Pénteken hajnalban a Dunántúlon erősen, máshol változóan felhős lesz az ég, északkeleten lehet párásság, köd, ami kora délelőtt feloszlik. Napközben legalább pár órára mindenhol kisüt majd a nap, de ismét többfelé várhatók záporok, elszórtan zivatarok. Emellett többfelé megélénkül, zivatarok környezetében átmenetileg meg is erősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 6-12, a legmagasabb 19-25 fok között alakul.

Szombaton északkeleten, keleten kevesebb, máshol többórás napsütés várható. Főként a Dunától keletre lehet több helyen zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 6-13 fok, napközben 19-23 fok lehet.

Vasárnap is többfelé várható eső, zápor. A minimumhőmérséklet 7-13 fok között valószínű, a nappali maximumok 16-21 fok között alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is