Hírek
2017. Május 05. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó:police.hu
Nagy hajók ütköztek a Dunán Nyergesújfalu és Tát között
Két ukrán felségjelzésű vízi jármű, egy turistahajó és egy tehervontató ütközött a Duna 1730-as folyamkilométerénél pénteken - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
A 1730-as folyamkilométer Nyergesújfalu és Tát között található.Azt írták, egy ember könnyebben megsérült az eddig tisztázatlan körülmények között történt balesetben, őt a hajóorvos a helyszínen ellátta. Anyagi kár keletkezett, környezetszennyezés nem történt - hangsúlyozták.
A rendőrség őrizetbe vett egy 58 éves ukrán állampolgárt, aki ellen vízi közlekedés veszélyeztetése bűntett miatt eljárást indítottak. Kezdeményezik előzetes letartóztatását - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
