Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2018. Január 30. 09:46, kedd | Helyi
Forrás: feol.hu

Móron közel 2 milliárd forint bevételre számítanak az iparűzési adóból

Móron közel 2 milliárd forint bevételre számítanak az iparűzési adóból

Az idei évre az iparűzési adó amúgy sem csekély összegének növekedésével kalkulál a kisváros önkormányzata.

Bár Mórnak mindössze 15 ezer lakosa van, az itt működő, túlnyomórészt autóipari cégek potenciálja az ipari fejlettség tekintetében a megye harmadik városává emeli a települést. A városban tavaly több üzemet is bővítettek, ám – sajnos – üzembezárásra is volt példa. A móri önkormányzati képviselő-testület február 21-én tűzi napirendre a város költségvetését. Fenyves Péter polgármestert kérdeztük.
Mekkora összeg folyik be várhatóan az iparűzési adóból Mór városának kasszájába?

– A költségvetés – legalábbis a jelenlegi információnk alapján – 1 milliárd 900 ezer forint iparűzési adó bevétellel számol az idei év vonatkozásában.

Mekkora volt ez az összeg tavaly? Több vagy kevesebb?

– Mór a 2017-es esztendőben realizált iparűzésiadó bevétele 1 milliárd 750 millió 114 ezer forint volt.

Mekkora az iparűzési adó mértéke?

– Az adómérték 2 százalék.

Van-e beleszólása a tekintélyes összegű pénzt befizető cégeknek abba, hogy mire használja fel a város önkormányzata az adóforintjaikat?

– Az adózók részéről az adóbevétel megcímkézése nem releváns, erre nincsen módjuk. Ugyanakkor Mór városában minden esztendőben tájékoztatást adunk arról, hogy az adóbevétel milyen arányát tudtuk a város fejlődéséhez felhasználni, milyen összeget tudtunk fejlesztésekre, beruházásokra fordítani.

feol.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre

A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.

2025. December 25. 10:24, csütörtök | Életmód

Influenza - 46 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten tünetekkel

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.