Hírek
2022. November 06. 08:12, vasárnap |
Sport
Forrás: mti
MLS - Gazdagék drámai csatában bukták el a finálét
Gazdag Dániel csapata, a Philadelphia Union 3-3-as végeredményt követően, 11-es párbajban elbukta az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság (MLS) nagydöntőjét a Los Angeles FC együttesével szemben. A magyar válogatott játékos gólt szerzett, de a 11-esét kihagyta.
A Los Angeles-i Banc of California Stadiumban az első félidő 28. percében a házigazdák kerültek előnybe, Kellyn Acosta szabadrúgásánál a labda egy sorfalban felugró védőről irányt változtatva vágódott védhetetlenül a kapuba.
Az Union többet birtokolta a labdát és a szünet után nem sokkal egyenlített, a magyar válogatott középpályás az 59. percben a leshatáron lépett ki és könnyedén lőtt a hálóba az elvetődő kapus mellett. A korábbi kispesti játékosnak ez volt a 24. gólja a szezonban, a playoffban másodszor volt eredményes.
A 83. percben újra a LAFC került előnybe, egy szöglet után Jesús Murillo fejelt a kapuba, de másfél perccel később válaszolt az Union, szintén pontrúgást követő fejesből.
A hosszabbítás utolsó néhány percét Gazdagék emberelőnyben játszhatták le, mivel Maxime Crépeau, az LAFC kapusa utolsó emberként szabálytalankodott. A november 20-án kezdődő katari világbajnokságra készülő kanadai válogatott második számú hálóőre az ütközésnél súlyos sérülést szenvedett, eltört a lába és hordágyon feküdt, amikor a játékvezető felmutatta neki a piros lapot.
A hosszú ápolás miatt kilencperces további ráadás következett. A Philadelphia a 124. percben újra előnybe került, a második gólt is szerző belső védő, Jack Elliott közvetlen közelről kotorta a labdát a kapuba, de ezzel még nem volt vége, érkezett Gareth Bale, aki nagyszerű fejessel egyenlített a 128. percben.
A 11-es párbaj során a Philadelphia első három lövője hibázott, az első rúgó Gazdag volt a csapatból, de szerencsétlen módon elcsúszott, így jócskán kapu fölé ment a labdája. A 11-es rúgásokat az LAFC 3-0-ra nyerte, és története során először lett bajnok az MLS-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 10:00, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 30. 07:16, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport
Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe
A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,
