Hírek
2022. Március 11. 17:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az üzemanyag-árstop a biztonságos élelmiszer-ellátást is garantálja
A kormány a magyar családokat és a biztonságos élelmiszer-ellátást is védi az üzemanyag intézkedésekkel - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében Nagy István agrárminiszter.
A mezőgazdasági erőgépek mérettől függetlenül továbbra is a 480 forintos áron tankolhatnak a kutakon. Ez különösen fontos a gazdatársadalomnak és segíti mezőgazdasági termelőket a tavaszi munkák elvégzésében, amely a zavartalan élelmiszerellátás feltétele.
Így megfelelő időben biztosítva lehet az ország élelmiszerellátása és elegendő, kiváló minőségű élelmiszerek kerülhet a magyar családok asztalára - tette hozzá.
Emlékeztetett: a kormányrendelet rögzíti, hogy a 7,5 tonna feletti gépjárművek és a 3,5 tonna feletti külföldi gépjárművek csak a nagynyomású kutakon tankolhatnak és ott is piaci áron.
A február végén életbe lépett 5 forintos jövedéki adócsökkentésre jön rá még a most életbe lépett literenkénti 20 forintos újabb adócsökkentés.
"Az emberek érdekében kitartunk a benzinárstop mellett, jóllehet, Európában több mint 200 forinttal drágább a benzin és a gázolaj, mint Magyarországon" - összegezte a miniszter, aki szerint a koronavírus-járvány is már megmutatta, hogy a magyar emberek, a magyar családok számára az egyik legfontosabb kérdés a biztonságos élelmiszer-ellátás - közölte az Agrárminisztérium.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
