Hírek
2012. Április 03. 14:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Milliárdos telekadót kell fizetnie a Budapest Airport tulajdonosának
Milliárdos összegű telekadót kell majd fizetnie a Liszt Ferenc-repülőtér tulajdonosának, ugyanis a parlament elfogadta a helyi adókról szóló törvény módosítását.
Az origo.hu hírportál két héttel ezelőtti írása alapján mivel a repülőterek túlnyomó többsége önkormányzati tulajdonban van, a közteher lényegében csak a budapesti Liszt Ferenc-repülőteret, pontosabban az azt üzemeltető Budapest Airport tulajdonosát, a német Hochtief csoportot sújtja majd.
A Budapest Airport azt közölte, hogy ezzel újabb pénzügyi terheket rónak a cégre, miközben a Malév csődje miatt a cég egyébként is a túléléséért küzd. Tavaly 675 millió forint telekadót fizetettek. A most elfogadott törvénymódosítás viszont rekordnagyságúra, 2,2 milliárd forintra emeli az évente fizetendő adót, ez a tavalyinak a 330 százaléka. A honatyák arról is döntöttek, hogy május közepétől nem kell építményadót fizetni a háziorvosi rendelők után, a temetők pedig telekadómentesek lesznek. A jogszabály biztosítja a háziorvosok, gyerekorvosok és fogorvosok számára, hogy ne kelljen építményadót fizetniük a rendelőjük után, amiben nem magánrendelésen fogadják a betegeket. A képviselők megszavazták azt a törvénymódosítást is, ami erősíti az adatvédelmi hatóság függetlenségét az uniós aggályok hatására.Az adóemelések és adókönnyítések május 15-én lépnek hatályba - írta az origo.hu.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
