Hírek
2012. Március 07. 07:09, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mi az igazság a kenyérrel kapcsolatban?
Egyesek imádják, mások ellenségüknek tartják a kenyeret, mert egészségtelen és hizlal is. Szakértők szerint viszont rostokban gazdag nélkülözhetetlen tápanyagforrás. A WebMD az igazságot keresi a kenyérrel kapcsolatban.
Fontos különválasztani a fehér kenyeret és a péksüteményeket a teljes kiőrlésű termékektől. Míg előbbiek valóban hizlalnak, utóbbiak mértékkel fogyasztva egészségesek és még akár súlycsökkenésre is alkalmasak, tehát beépíthetőek egy diétás étrendbe.
Egy kutatás igazolta, hogy azok, akik alacsony kalóriatartalmú étrendjükbe beillesztették a teljes kiőrlésű gabonaféléket, több súlyt vesztettek, mint azok, akik csupán finomított lisztből készült termékeket fogyasztottak.
Táplálkozási szakértők ezért mindenekelőtt javasolják a teljes kiőrlésű gabonaféléket, mert azok nélkülözhetetlen vitaminokkal, ásványi anyagokkal és rostokkal látják el a szervezetet. Ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy ezt is csak mértékkel, a megengedett napi kalória bevitelt figyelembe véve szabad fogyasztani.
Ráadásul a teljes kiőrlésű kenyér, fehér társával ellentétben nemhogy növeli, csökkenti a 2-es típusú diabétesz kialakulásának kockázatát.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
